Lekce ve studiu Laskavá jóga

Rozvrh lekcí

Rozvrh lekcí ve studiu je pouze orientační a může se podle okolností měnit. Máme rádi pevný řád, ale víme, že jediným neměnným zákonem je změna. Proto sledujte aktuální informace o lekcích a lektorkách, které je povedou, najdete je zde v rezervačním systému.

7:00–8:15

10:00–11:15

11:30–12:45

15:45–17:00

17:30–18:45

19:15–20:30

Pondělí

Aštánga jóga srdcem

Jóga pro začátečníky

Power jóga

Vinyasa jóga

Úterý

Ranní energetizující jóga

Jin jóga

Jóga nejen pro bolavá záda

Čakra jóga

Středa

Aštánga jóga srdcem

Aštánga jóga srdcem

Jóga nejen pro začátečníky

Anti-stres jóga

Čtvrtek

Ranní laskavá Vinyasa jóga

Jóga pro začátečníky

Hatha jóga

Jemná večerní jóga

Pátek

Jóga pro bolavá záda

Anti-stres laskavá jóga

Čakra jóga

Sobota

WORKSHOPY

WORKSHOPY

WORKSHOPY

Neděle

Jemná provoněná lekce

Čakra jóga

Lektorky Laskavé jógy

kacenka laskava joga brno

Katka Volfová

Zakladatelka Laskavé jógy. Propojuji jógu s poznatky z každodenního života. Zaměřuji se na lekce, které pracují s energií, emocemi a myslí. Jak uvnitř, tak vně. Mojí velkou láskou jsou zvířata, příroda, cestování a tanec. Miluji humor, dobré knihy a dynamické meditace.

Ivka lakava joga brno

Ivka Hrnčířová

Sportu a různým sportovním aktivitám se věnuji od mládí. Ať se jednalo o plavání, atletiku, basketbal, lyžování nebo aerobik. Asi tak před devíti roky jsem navštívila první hodinu power jógy. Za sebe mohu říct, že mě tato první hodina a jóga jako taková uchvátila. Před pěti roky jsem vedla svoji první hodinu power jógy z pozice lektora.
Moje moto: Dokud nepochopíme sami sebe, je zbytečné snažit se pochopit někoho jiného.

lucka víznerová laskavá jóga brno

Lucka Víznerová

Pracuju jako fyzioterapeutka a miluju cvičení. Od různých fitnes lekcí jsem se dostala k józe, kterou postupně objevuju a zkoumám. Fascinuje mě, jak je multifunkční. Rozvíjí pohyblivost, sílu, koordinaci těla, pracuje s myslí, emocemi, energií. Pomáhá mi hledat rovnováhu a vnímat, dýchat, zklidňovat i aktivovat, uvědomovat si – sebe, okolí i to, co nás přesahuje. Taková je i moje jóga – někdy více dynamická, silová, jindy klidnější, relaxační. Občas nutí překonat naše možnosti a jindy zůstává ve svém klidném přístavu. Vždy však s respektem vůči sobě.

Lucka Pasekova laskava joga brno

Lucka Paseková

Ásany, témata i cesta jógy se často v průběhu času mění. U mě tomu není jinak. Jóga mi vstoupila do života už několikrát. Vždy se pak stáhla, aby se později mohla vrátit jinak, ale vždy v ten pravý čas a v nové podobě. Právě teď je pro mě jóga způsobem, jak vyvažovat, jak hledat a nacházet rovnováhu. Jsem vděčná, že můžu sdílet jógu s ostatními také jako průvodce lekcemi. Pozornost ve svých lekcích věnuji jemnému jinovému i silnému jangovému prvku a propojení mezi nimi. Naše pozornost poputuje nejen k formě, ale především k obsahu.

Lenka Prokešová

Jmenuji se Lenka a kráčím po své velké jógové cestě. Cestě vedoucí ke zdraví těla, mysli i duše. Cestě k jednotě se sebou samotnou a s celým světem. Loni jsem na své cestě učinila mílový krok. Opustila jsem úspěšnou korporátní kariéru a pohodlný byt, prodala auto, nábytek a další věci. Sbalila jsem si batoh a vyrazila na cestu napříč Asií. Studovala jsem jógu v ašrámech na jihu i severu Indie, prošla dva treky v Nepálu a procestovala jihovýchodní Asii. Byl to rok plný jógy a sebepoznání, ale nastal čas návratu. Těším se, že s vámi budu sdílet, co jsem se o jógové praxi a životním stylu naučila. Největší radost mi přinese, když i vám pomůžu nasměrovat vaše životní cesty k lepšímu zdraví a duševní pohodě.

Lenka Páleníková

Má touha posílit tělo mě před 6 lety přivedla k józe. Už na první lekci jsem pochopila, že tento pohyb by mělo tělo dělat pravidelně a propracovaný systém asán mi najednou dával největší smysl, který je pro tělo zdravý a učinný. To hlavní, co jsem však pochopila až o několik let později bylo, že jóga zejména srovnává, posiluje, ozdravuje a posouvá dál moji mysl, probouzí energii a dává věci uvnitř mě do pohybu. Formuje můj pohled na život, každodenní situace, svět kolem mě a ve mě. Jóga spojila mé tělo s mou myslí, mou mysl s mým srdcem a srdce se světem.

Kateřina a David

KATEŘINA Stará duše, snílek, hledačka vlastní cesty i vnitřní pravdy. Miluji hustý les, rozlehlou pustinu, divoké řeky, i vrcholky hor. Není těžké mě dojmout. V józe je mým největším učitelem dech. Důležitá je pro mě empatie a lidskost - a také přijímaní individuality každého z nás. Aštánga mi ukázala domov uvnitř mě. Vnímám ji nedogmaticky, jako nenásilnou, ale systematickou metodu, jak utišit zmatek a hluk v hlavě, a pocítit život za myšlenkami, názory, slovy. Při učení ji propojuji s ájurvédskými poznatky. DAVID Vnitřní pocit, že za tím vším děním venku stojí něco dalšího, většího, či snad menšího, jemno hmotnějšího, se postaral o to, že se postupně z milovníka adrenalinu a rychlé jízdy na skateboardu stal nadšenec do jógových pozic, dechových a koncentračních technik, textů, ájurvédy a vaření. Pravidelnou praxí si denně dopřávám prostor a čas na to na chvíli se zastavit uprostřed koloběhu událostí, stát se pouhým pozorovatelem a obrátit pozornost směrem dovnitř, k dechu. Naším průvodcem na této aštángové cestě je Jaro Pávek

Lenka Zahrádková

Lenka Zahrádková Můj život je spjat s Indií, kde jsem nějakou dobu žila a studovala. Srdcem se věnuji józe, tanci a studiu tradičního porodnictví v různých kulturách světa. Jóga pro mě představuje cestu nenásilí, cestu ke klidu mysli i zdraví těla. Na mých jemných lekcích se můžete těšit na práci s dechem, hlubokým stabilizačním systémem i pánevním dnem. S radostí se Vám také budu věnovat jako lektorka těhotenské jógy.

Lekce: co vás čeká

Až k nám půjdete, nezapomeňte si pohodlné oblečení a dobrou náladu. Ve studiu máme k zapůjčení jogamatky i deky na přikrytí, to vše zdarma. Nemusíte si s sebou brát pití, dostanete u nás lahodný čaj i vodu.

Jóga pro začátečníky

Lekce pro seznámení se s jógovou praxí, doporučeno pro začátečníky, mírně pokročilé nebo chronické začátečníky.

Vinyasa jóga

Dynamická jóga pro všechny úrovně pokročilosti.

Power jóga

Silovější hodina pro všechny úrovně pokročilosti, vhodná k posílení svalů, které mají tendenci ochabovat a protažení těch, co se zkracují.

Hatha jóga

Tradiční systém jógy, který pracuje s vyvažováním protikladů na úrovni těla i mysli. Praxe se opírá nejen o ásany podporující pevnost i pružnost, ale i o dechová cvičení (pránájámu) a zklidnění mysli. Hatha je klidná jóga vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Čakra jóga

Práce s energií těla na úrovni čaker, těla, emocí, mysli. Závěrečná meditace zaměřená na zklidnění a uvědomění si našeho potenciálu. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Anti-stres laskavá jóga

Páteční jóga pro všechny unavené z pracovního týdne, ale i pro všechny jedince, kteří potřebují více zklidnit svoji mysl, tělo, emoce a zastavit se. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Kdokoliv kdo má pocit, že toho je na něj moc v pracovním týdnu, ve škole atd.

Dynamická meditace a tanec

Budeme kombinovat jógovou praxi s Oshovou meditací a tancem živlů. Zajímavá zkušenost k tomu, abychom se dostali blíže k sobě do nitra a k naší živosti a radosti. Vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Fyzio-jóga

V této lekci budete zaměřovat svoji pozornost na srovnání disbalancí v těle i v mysli. Tak, aby naše tělo správně fungovalo, abychom správně prováděli všechny ásany (pozice) a dokázali je integrovat do našeho běžného života. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti. Lekce vedená zkušenou fyzioterapeutkou.

Jóga pro bolavá záda

Tato lekce bude zaměřená na záda a souvislosti s celým pohybovým aparátem. Sedíte, stojíte nebo jednoduše cítíte bolest v zádech, tak si přijďte pohýčkat svoje tělo. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti.

Jemná provoněná jóga

Jemná provoněná jóga – pomalejší lekce – zklidnění, příjemné protažení a posílení těla propojené s dechem a podtrhnuté vůní éterických olejů.

Ranní jemná vinyasa

Ranní lekce v rytmu plynutí dechu, pro krásný start do nového dne.

Ranní energetizující jóga

Ranní lekce k úspěšnému startu dne a získání energie z ranní praxe na celý den. Pozdravíme slunce.

Jin jóga

Jin jóga je klidný a meditativní styl jógy. Jdeme pod povrch svalů, pracujeme s hlubokými tkáněmi, jakou jsou vazy, šlachy, klouby, fascie, a dokonce kosti. Pomáhá proti bolestem zad, hlavy a proti stresu. V jin józe kultivujeme kvality principu jin, tedy ženské energie. Ale nebojte, jinka je velmi vhodná i pro muže! Učí nás trpělivosti. Je skvělým protikladem dnešního uspěchaného a na výkon zaměřeného světa.

Aštánga jóga srdcem

~ mysore lekce pro začátečníky i ostřílené ~
 
Jednoduchá ve své komplexnosti. Nádech, výdech, koncentrace a pohyb – na neposedné myšlenky nezbývá čas. Cesta do nitra. 
 
Série ásan pomůže pochopit principy jógové praxe, naučí vnímat, dává příležitost objevit a postupně přijmout sebe sama. Klidná mysl? Ásana je začátek a zkušenost slovy nenahradíš. 
 
YAMA-NIYAMA-ASANA-PRANAYAMA-DHARANA-DHYANA- a třeba i to SAMADHI 🙂

Ceník lekcí

Otevřená lekce

75 min

dospělí 150 Kč

student/důchodce/žena na MD 130 Kč

Individuální lekce

60 min

600 Kč

75 min

750 Kč

Permanentka

10 vstupů

1450 Kč

20 vstupů

2800 Kč

Přijímáme multi-sport kartu na 60 minut/lekce + 15 minut meditace za 50 Kč.
Přijímáme Sodexo ActivePass s doplatkem 30 Kč/lekci.
Zatím není možnost platit platební kartou.

  • 2018 všechna práva vyhrazena – Laskavá jóga Brno