Lekce ve studiu Laskavá jóga

Rozvrh lekcí

Rozvrh lekcí ve studiu je pouze orientační a může se podle okolností měnit. Máme rádi pevný řád, ale víme, že jediným neměnným zákonem je změna. Proto sledujte aktuální informace o lekcích a lektorkách, které je povedou, najdete je zde v rezervačním systému.

7:00–8:15

10:00–11:15

11:30–12:45

15:45–17:00

17:30–18:45

19:15–20:30

Pondělí

Aštánga jóga srdcem

Jóga pro začátečníky

Jin a jang jóga

Vinyasa jóga

Úterý

Ranní energetizující jóga

Jin jóga

Jóga nejen pro bolavá záda

Čakra jóga

Středa

Aštánga jóga srdcem

Aštánga jóga srdcem

Jóga nejen pro začátečníky

Anti-stres jóga

Čtvrtek

Ranní laskavá Vinyasa jóga

Jóga pro začátečníky

Hatha jóga

Jemná večerní jóga

Pátek

Antistress laskavá jóga

Fyzio-jóga

Jemná vinyasa

Sobota

9:30 Jemná vinyasa

WORKSHOPY

WORKSHOPY

Neděle

Jemná provoněná lekce

Čakra jóga

Lektorky Laskavé jógy

kacenka laskava joga brno

Katka Volfová

Zakladatelka Laskavé jógy. Propojuji jógu s poznatky z každodenního života. Zaměřuji se na lekce, které pracují s energií, emocemi a myslí. Jak uvnitř, tak vně. Mojí velkou láskou jsou zvířata, příroda, cestování a tanec. Miluji humor, dobré knihy a dynamické meditace.

Lucka Pasekova laskava joga brno

Lucka Paseková

Ásany, témata i cesta jógy se často v průběhu času mění. U mě tomu není jinak. Jóga mi vstoupila do života už několikrát. Vždy se pak stáhla, aby se později mohla vrátit jinak, ale vždy v ten pravý čas a v nové podobě. Právě teď je pro mě jóga způsobem, jak vyvažovat, jak hledat a nacházet rovnováhu. Jsem vděčná, že můžu sdílet jógu s ostatními také jako průvodce lekcemi. Pozornost ve svých lekcích věnuji jemnému jinovému i silnému jangovému prvku a propojení mezi nimi. Naše pozornost poputuje nejen k formě, ale především k obsahu.

Lenka Páleníková

Má touha posílit tělo mě před 6 lety přivedla k józe. Už na první lekci jsem pochopila, že tento pohyb by mělo tělo dělat pravidelně a propracovaný systém asán mi najednou dával největší smysl, který je pro tělo zdravý a učinný. To hlavní, co jsem však pochopila až o několik let později bylo, že jóga zejména srovnává, posiluje, ozdravuje a posouvá dál moji mysl, probouzí energii a dává věci uvnitř mě do pohybu. Formuje můj pohled na život, každodenní situace, svět kolem mě a ve mě. Jóga spojila mé tělo s mou myslí, mou mysl s mým srdcem a srdce se světem.

Chulan Baslová

S jógou jsem se poprvé setkala během vysokoškolského studia a od té doby se k ní pravidelně vracím. Jako fyzioterapeutka oceňuji její komplexní přístup, kde kromě pohybového systému řeší i duševní pohodu člověka. Na lekcích fyzio-jógy procvičíme celé tělo, zaktivujeme hluboký stabilizační systém a protáhneme typicky zkrácené svalové skupiny. To vše s důrazem na správné postavení těla. Na základě vašeho aktuálního rozpoložení lekci přizpůsobíme, proto budou občas spíše relaxačního a jindy zase silovějšího dynamického charakteru 😊.

Kateřina a David

KATEŘINA Stará duše, snílek, hledačka vlastní cesty i vnitřní pravdy. Miluji hustý les, rozlehlou pustinu, divoké řeky, i vrcholky hor. Není těžké mě dojmout. V józe je mým největším učitelem dech. Důležitá je pro mě empatie a lidskost - a také přijímaní individuality každého z nás. Aštánga mi ukázala domov uvnitř mě. Vnímám ji nedogmaticky, jako nenásilnou, ale systematickou metodu, jak utišit zmatek a hluk v hlavě, a pocítit život za myšlenkami, názory, slovy. Při učení ji propojuji s ájurvédskými poznatky. DAVID Vnitřní pocit, že za tím vším děním venku stojí něco dalšího, většího, či snad menšího, jemno hmotnějšího, se postaral o to, že se postupně z milovníka adrenalinu a rychlé jízdy na skateboardu stal nadšenec do jógových pozic, dechových a koncentračních technik, textů, ájurvédy a vaření. Pravidelnou praxí si denně dopřávám prostor a čas na to na chvíli se zastavit uprostřed koloběhu událostí, stát se pouhým pozorovatelem a obrátit pozornost směrem dovnitř, k dechu. Naším průvodcem na této aštángové cestě je Jaro Pávek

Veronika Palátová

Vždy mě zajímala psychologie, filozofie, astrologie a podobné vědní obory a bavilo mě pozorování vzájemných interakcí mezi lidmi, zvířaty i jinými ději či principy v přírodě. Vystudovala jsem výživu a pohyb je moje vášeň a neodmyslitelná součást života. Od dětství se věnuji cyklistice, mám ráda výlety v přírodě a přes různé fitness styly jako jsou formy aerobicu, Bosu, TRX, apod. jsem dospěla k objevení cesty jógy, kterou jsem si pro její celistvost a osobitost zamilovala. Jóga spojuje vše, co mě v životě zajímá a baví, včetně lásky k hudbě. Jedná se o komplexní systém mající přesah do všech úrovní našeho bytí. Přes poznání sebe sama umožňuje porozumění druhým ( všemu ), neboť vše souvisí se vším. Jóga pro mě znamená naplňující cestu, je to ŽIVOT SÁM !

Monika Bukáčková

A něco o mně ... jsem rodačka z Brna a potom, co jsem si vyzkoušela život v Německu, Rakousku a Bosně, jsem se zase vrátila do Brna, kde je prostě blaze. S jógou jsem začala při studiu kvůli bolesti zad a v roce 2017 jsem si udělala instruktorský kurz, abych prohloubila svoje znalosti a cvičila lépe a efektivněji. A jelikož jsem duší učitelka, začala jsem jógu i lektorovat. Ráda jóguju, swinguju, šiju, kreativně tvořím, zdravě peču a pouštím draka.

Valentína Pechová

Milovník prírody, bosej chôdze a ticha, ale i kaviarenskej pohody v strede rušného mesta. Joga je mi spoločníkom každý deň, či už je to plná ásánová prax, niekoľko vedomých dychov uprostred dňa alebo láskavá pozornosť voči sebe i okoliu. Učí ma ako pracovať s emóciami, ktoré často v rýchlej informačnej dobe nevnímame, učí ma spomaliť, plynúť a s láskou prijímať veci tak, ako sú - nie len na podložke, ale i v živote.

Lekce: co vás čeká

Až k nám půjdete, nezapomeňte si pohodlné oblečení a dobrou náladu. Ve studiu máme k zapůjčení jogamatky i deky na přikrytí, to vše zdarma. Nemusíte si s sebou brát pití, dostanete u nás lahodný čaj i vodu.

Jóga pro začátečníky

Lekce pro seznámení se s jógovou praxí, doporučeno pro začátečníky, mírně pokročilé nebo chronické začátečníky.

Vinyasa jóga

Dynamická jóga pro všechny úrovně pokročilosti.

Power jóga

Silovější hodina pro všechny úrovně pokročilosti, vhodná k posílení svalů, které mají tendenci ochabovat a protažení těch, co se zkracují.

Hatha jóga

Tradiční systém jógy, který pracuje s vyvažováním protikladů na úrovni těla i mysli. Praxe se opírá nejen o ásany podporující pevnost i pružnost, ale i o dechová cvičení (pránájámu) a zklidnění mysli. Hatha je klidná jóga vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Čakra jóga

Práce s energií těla na úrovni čaker, těla, emocí, mysli. Závěrečná meditace zaměřená na zklidnění a uvědomění si našeho potenciálu. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Anti-stres laskavá jóga

Páteční jóga pro všechny unavené z pracovního týdne, ale i pro všechny jedince, kteří potřebují více zklidnit svoji mysl, tělo, emoce a zastavit se. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Kdokoliv kdo má pocit, že toho je na něj moc v pracovním týdnu, ve škole atd.

Dynamická meditace a tanec

Budeme kombinovat jógovou praxi s Oshovou meditací a tancem živlů. Zajímavá zkušenost k tomu, abychom se dostali blíže k sobě do nitra a k naší živosti a radosti. Vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Fyzio-jóga

V této lekci budete zaměřovat svoji pozornost na srovnání disbalancí v těle i v mysli. Tak, aby naše tělo správně fungovalo, abychom správně prováděli všechny ásany (pozice) a dokázali je integrovat do našeho běžného života. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti. Lekce vedená zkušenou fyzioterapeutkou.

Jóga pro bolavá záda

Tato lekce bude zaměřená na záda a souvislosti s celým pohybovým aparátem. Sedíte, stojíte nebo jednoduše cítíte bolest v zádech, tak si přijďte pohýčkat svoje tělo. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti.

Jemná provoněná jóga

Jemná provoněná jóga – pomalejší lekce – zklidnění, příjemné protažení a posílení těla propojené s dechem a podtrhnuté vůní éterických olejů.

Ranní jemná vinyasa

Ranní lekce v rytmu plynutí dechu, pro krásný start do nového dne.

Ranní energetizující jóga

Ranní lekce k úspěšnému startu dne a získání energie z ranní praxe na celý den. Pozdravíme slunce.

Jin jóga

Jin jóga je klidný a meditativní styl jógy. Jdeme pod povrch svalů, pracujeme s hlubokými tkáněmi, jakou jsou vazy, šlachy, klouby, fascie, a dokonce kosti. Pomáhá proti bolestem zad, hlavy a proti stresu. V jin józe kultivujeme kvality principu jin, tedy ženské energie. Ale nebojte, jinka je velmi vhodná i pro muže! Učí nás trpělivosti. Je skvělým protikladem dnešního uspěchaného a na výkon zaměřeného světa.

Aštánga jóga srdcem

~ mysore lekce pro začátečníky i ostřílené ~
 
Jednoduchá ve své komplexnosti. Nádech, výdech, koncentrace a pohyb – na neposedné myšlenky nezbývá čas. Cesta do nitra. 
 
Série ásan pomůže pochopit principy jógové praxe, naučí vnímat, dává příležitost objevit a postupně přijmout sebe sama. Klidná mysl? Ásana je začátek a zkušenost slovy nenahradíš. 
 
YAMA-NIYAMA-ASANA-PRANAYAMA-DHARANA-DHYANA- a třeba i to SAMADHI 🙂

Jóga radosti

Pre niekoho je joga životnou cestou, pre niekoho jedna hodina fyzického cvičenia týždenne. Pre mňa je to v prvom rade nástroj, vďaka ktorému sa viem spojiť sama so sebou a uvedomiť si čo cítim tak, aby som s tým vedela pracovať aj mimo podložku. S touto myšlienkou vznikla Joga radosti. Kľúčovým slovom pre tieto lekcie je pre mňa prijatie. Lebo až keď prijmeme hocijaký stav a prestaneme vzdorovať, dávame životu priestor prejaviť sa v plnej farebnosti. Berte to odo mňa ako skromné pozvanie pozorovať prostredníctvom dychu a jemného pohybu, čo sa deje v nás i svete okolo. Teším sa.

Ceník lekcí

Otevřená lekce

75 min

dospělí 170 Kč

student/důchodce/žena na MD 150 Kč

Individuální lekce

60 min

600 Kč

75 min

750 Kč

Permanentka

10 vstupů

1600 Kč

20 vstupů

3000 Kč

Přijímáme Sodexo ActivePass s doplatkem 50 Kč/lekci.
Od února 2020 nepřijímíme MultiSport.
Zatím není možnost platit platební kartou.

  • 2018 všechna práva vyhrazena – Laskavá jóga Brno