Lekce ve studiu Laskavá jóga

Rozvrh lekcí

Rozvrh lekcí ve studiu je pouze orientační a může se podle okolností měnit. Máme rádi pevný řád, ale víme, že jediným neměnným zákonem je změna. Proto sledujte aktuální informace o lekcích a lektorkách, které je povedou, najdete je zde v rezervačním systému.

7:00–8:15

10:00–11:15

11:30–12:45

15:45–17:00

17:30–18:45

19:15–20:30

Pondělí

Funkční jóga

Jóga pro začátečníky

Jóga radosti

Jin jóga

Úterý

Ranní energetizující jóga

Funkční jóga

Jemná fyzio-jóga

Čakra jóga

Středa

Funkční jóga

Harmonická jóga

Jóga nejen pro začátečníky

Anti-stres jóga

Čtvrtek

Jemná fyzio jóga

Jóga nejen pro začátečníky 

Anti-stres jóga

Pátek

Antistress laskavá jóga

Fyzio-jóga

Vinyasa jóga

Sobota

9:30 Vinyasa jóga

WORKSHOPY

WORKSHOPY

Neděle

Jemná provoněná lekce

Čakra jóga

Lektorky Laskavé jógy

kacenka laskava joga brno

Katka Volfová

Zakladatelka Laskavé jógy. Propojuji jógu s poznatky z každodenního života. Zaměřuji se na lekce, které pracují s energií, emocemi a myslí. Jak uvnitř, tak vně. Mojí velkou láskou jsou zvířata, příroda, cestování a tanec. Miluji humor, dobré knihy a dynamické meditace.

Valentína Pechová

Milovník prírody, bosej chôdze a ticha, ale i kaviarenskej pohody v strede rušného mesta. Joga je mi spoločníkom každý deň, či už je to plná ásánová prax, niekoľko vedomých dychov uprostred dňa alebo láskavá pozornosť voči sebe i okoliu. Učí ma ako pracovať s emóciami, ktoré často v rýchlej informačnej dobe nevnímame, učí ma spomaliť, plynúť a s láskou prijímať veci tak, ako sú - nie len na podložke, ale i v živote.

Monika Bukáčková

A něco o mně ... jsem rodačka z Brna a potom, co jsem si vyzkoušela život v Německu, Rakousku a Bosně, jsem se zase vrátila do Brna, kde je prostě blaze. S jógou jsem začala při studiu kvůli bolesti zad a v roce 2017 jsem si udělala instruktorský kurz, abych prohloubila svoje znalosti a cvičila lépe a efektivněji. A jelikož jsem duší učitelka, začala jsem jógu i lektorovat. Ráda jóguju, swinguju, šiju, kreativně tvořím, zdravě peču a pouštím draka.

Chulan Baslová

S jógou jsem se poprvé setkala během vysokoškolského studia a od té doby se k ní pravidelně vracím. Jako fyzioterapeutka oceňuji její komplexní přístup, kde kromě pohybového systému řeší i duševní pohodu člověka. Na lekcích fyzio-jógy procvičíme celé tělo, zaktivujeme hluboký stabilizační systém a protáhneme typicky zkrácené svalové skupiny. To vše s důrazem na správné postavení těla. Na základě vašeho aktuálního rozpoložení lekci přizpůsobíme, proto budou občas spíše relaxačního a jindy zase silovějšího dynamického charakteru 😊.

Michaela Bobrová

Môj život je plný výziev a jednou z nich bola aj túžba stať sa učiteľom jógy, ktorá sa mi podarila v roku 2018. Pôvodne som sa venovala Ashtanga jóge a postupne som sa vo výuke pretransformovala do štýlu najbližšiemu Hatha a Vinyasa jóge. Profesne sa venujem fyzioterapií, takže aj moje lekcie prirodzene naberajú jemný terapeutický nádych. Jóga nás odbremeňuje od nadbytočných impulzov a stresu, že nám stále niečo chýba. Na naše praxe predsa potrebujeme „len“ naše telo, ktoré je už dáno dokonalé a karimatku, aby sme si vytvorili bezpečný priestor pre našu prax. Vďaka jóge mi do života neustále vstupujú skvelí inšpiratívni ľudia, za čo som nesmierne vďačná, takže sa na naše spoločné lekcie veľmi těším.

Veronika Palátová

Vždy mě zajímala psychologie, filozofie, astrologie a podobné vědní obory a bavilo mě pozorování vzájemných interakcí mezi lidmi, zvířaty i jinými ději či principy v přírodě. Vystudovala jsem výživu a pohyb je moje vášeň a neodmyslitelná součást života. Od dětství se věnuji cyklistice, mám ráda výlety v přírodě a přes různé fitness styly jako jsou formy aerobicu, Bosu, TRX, apod. jsem dospěla k objevení cesty jógy, kterou jsem si pro její celistvost a osobitost zamilovala. Jóga spojuje vše, co mě v životě zajímá a baví, včetně lásky k hudbě. Jedná se o komplexní systém mající přesah do všech úrovní našeho bytí. Přes poznání sebe sama umožňuje porozumění druhým ( všemu ), neboť vše souvisí se vším. Jóga pro mě znamená naplňující cestu, je to ŽIVOT SÁM !

Monika Sedláková

Monika se poznávání lidského těla věnuje už od studentských let, kdy jako obor zvolila výživu. Díky nadšení pro sport a pohyb jako takový se dostala k józe, za jejíž poznáním se vydala do Indie, kde absolvovala učitelský výcvik. Momentálně se snaží propojovat funkční trénink a jógu s nejvyšším důrazem na respektování možností těla. A jelikož je každé tělo trošku jiné, tak se na jejích lekcích setkáte hlavně s individuálním kamarádským přístupem a modifikacemi přímo pro vás. A jelikož korunou těla je i hlava, tak se dočkáte také uvolňujících relaxací pro vaši mysl. Jako bonus praxe laskavosti.

Lekce: co vás čeká

Až k nám půjdete, nezapomeňte si pohodlné oblečení a dobrou náladu. Ve studiu máme k zapůjčení jogamatky i deky na přikrytí, to vše zdarma. Nemusíte si s sebou brát pití, dostanete u nás lahodný čaj i vodu.

Jóga pro začátečníky

Lekce pro seznámení se s jógovou praxí, doporučeno pro začátečníky, mírně pokročilé nebo chronické začátečníky.

Vinyasa jóga

Dynamická jóga pro všechny úrovně pokročilosti.

Power jóga

Silovější hodina pro všechny úrovně pokročilosti, vhodná k posílení svalů, které mají tendenci ochabovat a protažení těch, co se zkracují.

Hatha jóga

Tradiční systém jógy, který pracuje s vyvažováním protikladů na úrovni těla i mysli. Praxe se opírá nejen o ásany podporující pevnost i pružnost, ale i o dechová cvičení (pránájámu) a zklidnění mysli. Hatha je klidná jóga vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Čakra jóga

Práce s energií těla na úrovni čaker, těla, emocí, mysli. Závěrečná meditace zaměřená na zklidnění a uvědomění si našeho potenciálu. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Anti-stres laskavá jóga

Páteční jóga pro všechny unavené z pracovního týdne, ale i pro všechny jedince, kteří potřebují více zklidnit svoji mysl, tělo, emoce a zastavit se. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Kdokoliv kdo má pocit, že toho je na něj moc v pracovním týdnu, ve škole atd.

Dynamická meditace a tanec

Budeme kombinovat jógovou praxi s Oshovou meditací a tancem živlů. Zajímavá zkušenost k tomu, abychom se dostali blíže k sobě do nitra a k naší živosti a radosti. Vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Fyzio-jóga

V této lekci budete zaměřovat svoji pozornost na srovnání disbalancí v těle i v mysli. Tak, aby naše tělo správně fungovalo, abychom správně prováděli všechny ásany (pozice) a dokázali je integrovat do našeho běžného života. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti. Lekce vedená zkušenou fyzioterapeutkou.

Jóga pro bolavá záda

Tato lekce bude zaměřená na záda a souvislosti s celým pohybovým aparátem. Sedíte, stojíte nebo jednoduše cítíte bolest v zádech, tak si přijďte pohýčkat svoje tělo. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti.

Jemná provoněná jóga

Jemná provoněná jóga – pomalejší lekce – zklidnění, příjemné protažení a posílení těla propojené s dechem a podtrhnuté vůní éterických olejů.

Ranní jemná vinyasa

Ranní lekce v rytmu plynutí dechu, pro krásný start do nového dne.

Ranní energetizující jóga

Ranní lekce k úspěšnému startu dne a získání energie z ranní praxe na celý den. Pozdravíme slunce.

Jin jóga

Jin jóga je klidný a meditativní styl jógy. Jdeme pod povrch svalů, pracujeme s hlubokými tkáněmi, jakou jsou vazy, šlachy, klouby, fascie, a dokonce kosti. Pomáhá proti bolestem zad, hlavy a proti stresu. V jin józe kultivujeme kvality principu jin, tedy ženské energie. Ale nebojte, jinka je velmi vhodná i pro muže! Učí nás trpělivosti. Je skvělým protikladem dnešního uspěchaného a na výkon zaměřeného světa.

Aštánga jóga srdcem

~ mysore lekce pro začátečníky i ostřílené ~
 
Jednoduchá ve své komplexnosti. Nádech, výdech, koncentrace a pohyb – na neposedné myšlenky nezbývá čas. Cesta do nitra. 
 
Série ásan pomůže pochopit principy jógové praxe, naučí vnímat, dává příležitost objevit a postupně přijmout sebe sama. Klidná mysl? Ásana je začátek a zkušenost slovy nenahradíš. 
 
YAMA-NIYAMA-ASANA-PRANAYAMA-DHARANA-DHYANA- a třeba i to SAMADHI 🙂

Jóga radosti

Pre niekoho je joga životnou cestou, pre niekoho jedna hodina fyzického cvičenia týždenne. Pre mňa je to v prvom rade nástroj, vďaka ktorému sa viem spojiť sama so sebou a uvedomiť si čo cítim tak, aby som s tým vedela pracovať aj mimo podložku. S touto myšlienkou vznikla Joga radosti. Kľúčovým slovom pre tieto lekcie je pre mňa prijatie. Lebo až keď prijmeme hocijaký stav a prestaneme vzdorovať, dávame životu priestor prejaviť sa v plnej farebnosti. Berte to odo mňa ako skromné pozvanie pozorovať prostredníctvom dychu a jemného pohybu, čo sa deje v nás i svete okolo. Teším sa.

Funkční jóga

Prevence zranění, budování mobility, zdravé tělo, čistá hlava. Chcete tohle všechno budovat zábavnou a nenáročnou formou? Pak je funkční jóga přesně pro vás! Jógové pozice nemusí lahodit jen oku, ale být prospěšné i pro váš pohybový aparát. jednoduchými mobilizačními cviky na vlně dechu budeme společně proplouvat do ásan s důrazem na správné provedení. Posílíte střed těla, zhubnete (je-li to vaším záměrem) a vybudujete stabilitu a pohyblivé tělo. To všechno si odnesete i mimo podložku, do vašeho každodenního života. Každá lekce je započata dechovou praxí a zakončena relaxací, která uvolní svalstvo, ale i vaši mysl.

Ceník lekcí

Otevřená lekce

75 min

dospělí 170 Kč

student/důchodce/žena na MD 150 Kč

Individuální lekce

60 min

600 Kč

75 min

750 Kč

Otveřené lekce je možné zaplatit hotově na místě nebo si můžete dobít kredit v libovolné hodnotě. Částku je potřeba uhradit na účet: 1027418698/6100, pak vám bude částka převedena do rezervačního systému. 
Přijímáme Sodexo ActivePass s doplatkem 50 Kč/lekci.
Od února 2020 nepřijímíme MultiSport.
Zatím není možnost platit platební kartou.

  • 2018 všechna práva vyhrazena – Laskavá jóga Brno