Lekce ve studiu Laskavá jóga

Rozvrh lekcí

Rozvrh lekcí ve studiu je pouze orientační a může se podle okolností měnit. Máme rádi pevný řád, ale víme, že jediným neměnným zákonem je změna. Proto sledujte aktuální informace o lekcích a lektorkách, které je povedou, najdete je zde v rezervačním systému.

7:00–8:15

10:00–11:15

11:30–12:45

15:45–17:00

17:30–18:45

19:15–20:30

Pondělí

Aštánga jóga srdcem

Jóga pro začátečníky

Power jóga

Jin jóga

Úterý

Ranní energetizující jóga

Core  yoga

Jóga nejen pro bolavá záda

Čakra jóga

Středa

Aštánga jóga srdcem

Harmonická jóga

Jóga nejen pro začátečníky

Anti-stres jóga

Čtvrtek

Jemná fyzio jóga

Hatha jóga

Anti-stres jóga

Pátek

Antistress laskavá jóga

Fyzio-jóga

Vinyasa jóga

Sobota

9:30 Vinyasa jóga

WORKSHOPY

WORKSHOPY

Neděle

Jemná provoněná lekce

Čakra jóga

Lektorky Laskavé jógy

kacenka laskava joga brno

Katka Volfová

Zakladatelka Laskavé jógy. Propojuji jógu s poznatky z každodenního života. Zaměřuji se na lekce, které pracují s energií, emocemi a myslí. Jak uvnitř, tak vně. Mojí velkou láskou jsou zvířata, příroda, cestování a tanec. Miluji humor, dobré knihy a dynamické meditace.

Valentína Pechová

Milovník prírody, bosej chôdze a ticha, ale i kaviarenskej pohody v strede rušného mesta. Joga je mi spoločníkom každý deň, či už je to plná ásánová prax, niekoľko vedomých dychov uprostred dňa alebo láskavá pozornosť voči sebe i okoliu. Učí ma ako pracovať s emóciami, ktoré často v rýchlej informačnej dobe nevnímame, učí ma spomaliť, plynúť a s láskou prijímať veci tak, ako sú - nie len na podložke, ale i v živote.

Monika Bukáčková

A něco o mně ... jsem rodačka z Brna a potom, co jsem si vyzkoušela život v Německu, Rakousku a Bosně, jsem se zase vrátila do Brna, kde je prostě blaze. S jógou jsem začala při studiu kvůli bolesti zad a v roce 2017 jsem si udělala instruktorský kurz, abych prohloubila svoje znalosti a cvičila lépe a efektivněji. A jelikož jsem duší učitelka, začala jsem jógu i lektorovat. Ráda jóguju, swinguju, šiju, kreativně tvořím, zdravě peču a pouštím draka.

Chulan Baslová

S jógou jsem se poprvé setkala během vysokoškolského studia a od té doby se k ní pravidelně vracím. Jako fyzioterapeutka oceňuji její komplexní přístup, kde kromě pohybového systému řeší i duševní pohodu člověka. Na lekcích fyzio-jógy procvičíme celé tělo, zaktivujeme hluboký stabilizační systém a protáhneme typicky zkrácené svalové skupiny. To vše s důrazem na správné postavení těla. Na základě vašeho aktuálního rozpoložení lekci přizpůsobíme, proto budou občas spíše relaxačního a jindy zase silovějšího dynamického charakteru 😊.

Kateřina a David

KATEŘINA Stará duše, snílek, hledačka vlastní cesty i vnitřní pravdy. Miluji hustý les, rozlehlou pustinu, divoké řeky, i vrcholky hor. Není těžké mě dojmout. V józe je mým největším učitelem dech. Důležitá je pro mě empatie a lidskost - a také přijímaní individuality každého z nás. Aštánga mi ukázala domov uvnitř mě. Vnímám ji nedogmaticky, jako nenásilnou, ale systematickou metodu, jak utišit zmatek a hluk v hlavě, a pocítit život za myšlenkami, názory, slovy. Při učení ji propojuji s ájurvédskými poznatky. DAVID Vnitřní pocit, že za tím vším děním venku stojí něco dalšího, většího, či snad menšího, jemno hmotnějšího, se postaral o to, že se postupně z milovníka adrenalinu a rychlé jízdy na skateboardu stal nadšenec do jógových pozic, dechových a koncentračních technik, textů, ájurvédy a vaření. Pravidelnou praxí si denně dopřávám prostor a čas na to na chvíli se zastavit uprostřed koloběhu událostí, stát se pouhým pozorovatelem a obrátit pozornost směrem dovnitř, k dechu. Naším průvodcem na této aštángové cestě je Jaro Pávek

Veronika Palátová

Vždy mě zajímala psychologie, filozofie, astrologie a podobné vědní obory a bavilo mě pozorování vzájemných interakcí mezi lidmi, zvířaty i jinými ději či principy v přírodě. Vystudovala jsem výživu a pohyb je moje vášeň a neodmyslitelná součást života. Od dětství se věnuji cyklistice, mám ráda výlety v přírodě a přes různé fitness styly jako jsou formy aerobicu, Bosu, TRX, apod. jsem dospěla k objevení cesty jógy, kterou jsem si pro její celistvost a osobitost zamilovala. Jóga spojuje vše, co mě v životě zajímá a baví, včetně lásky k hudbě. Jedná se o komplexní systém mající přesah do všech úrovní našeho bytí. Přes poznání sebe sama umožňuje porozumění druhým ( všemu ), neboť vše souvisí se vším. Jóga pro mě znamená naplňující cestu, je to ŽIVOT SÁM !

Lenka Páleníková

Má touha posílit tělo mě před 6 lety přivedla k józe. Už na první lekci jsem pochopila, že tento pohyb by mělo tělo dělat pravidelně a propracovaný systém asán mi najednou dával největší smysl, který je pro tělo zdravý a učinný. To hlavní, co jsem však pochopila až o několik let později bylo, že jóga zejména srovnává, posiluje, ozdravuje a posouvá dál moji mysl, probouzí energii a dává věci uvnitř mě do pohybu. Formuje můj pohled na život, každodenní situace, svět kolem mě a ve mě. Jóga spojila mé tělo s mou myslí, mou mysl s mým srdcem a srdce se světem.

Lekce: co vás čeká

Až k nám půjdete, nezapomeňte si pohodlné oblečení a dobrou náladu. Ve studiu máme k zapůjčení jogamatky i deky na přikrytí, to vše zdarma. Nemusíte si s sebou brát pití, dostanete u nás lahodný čaj i vodu.

Jóga pro začátečníky

Lekce pro seznámení se s jógovou praxí, doporučeno pro začátečníky, mírně pokročilé nebo chronické začátečníky.

Vinyasa jóga

Dynamická jóga pro všechny úrovně pokročilosti.

Power jóga

Silovější hodina pro všechny úrovně pokročilosti, vhodná k posílení svalů, které mají tendenci ochabovat a protažení těch, co se zkracují.

Hatha jóga

Tradiční systém jógy, který pracuje s vyvažováním protikladů na úrovni těla i mysli. Praxe se opírá nejen o ásany podporující pevnost i pružnost, ale i o dechová cvičení (pránájámu) a zklidnění mysli. Hatha je klidná jóga vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Čakra jóga

Práce s energií těla na úrovni čaker, těla, emocí, mysli. Závěrečná meditace zaměřená na zklidnění a uvědomění si našeho potenciálu. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Anti-stres laskavá jóga

Páteční jóga pro všechny unavené z pracovního týdne, ale i pro všechny jedince, kteří potřebují více zklidnit svoji mysl, tělo, emoce a zastavit se. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Kdokoliv kdo má pocit, že toho je na něj moc v pracovním týdnu, ve škole atd.

Dynamická meditace a tanec

Budeme kombinovat jógovou praxi s Oshovou meditací a tancem živlů. Zajímavá zkušenost k tomu, abychom se dostali blíže k sobě do nitra a k naší živosti a radosti. Vhodná pro všechny úrovně pokročilosti.

Fyzio-jóga

V této lekci budete zaměřovat svoji pozornost na srovnání disbalancí v těle i v mysli. Tak, aby naše tělo správně fungovalo, abychom správně prováděli všechny ásany (pozice) a dokázali je integrovat do našeho běžného života. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti. Lekce vedená zkušenou fyzioterapeutkou.

Jóga pro bolavá záda

Tato lekce bude zaměřená na záda a souvislosti s celým pohybovým aparátem. Sedíte, stojíte nebo jednoduše cítíte bolest v zádech, tak si přijďte pohýčkat svoje tělo. Lekce pro všechny úrovně pokročilosti.

Jemná provoněná jóga

Jemná provoněná jóga – pomalejší lekce – zklidnění, příjemné protažení a posílení těla propojené s dechem a podtrhnuté vůní éterických olejů.

Ranní jemná vinyasa

Ranní lekce v rytmu plynutí dechu, pro krásný start do nového dne.

Ranní energetizující jóga

Ranní lekce k úspěšnému startu dne a získání energie z ranní praxe na celý den. Pozdravíme slunce.

Jin jóga

Jin jóga je klidný a meditativní styl jógy. Jdeme pod povrch svalů, pracujeme s hlubokými tkáněmi, jakou jsou vazy, šlachy, klouby, fascie, a dokonce kosti. Pomáhá proti bolestem zad, hlavy a proti stresu. V jin józe kultivujeme kvality principu jin, tedy ženské energie. Ale nebojte, jinka je velmi vhodná i pro muže! Učí nás trpělivosti. Je skvělým protikladem dnešního uspěchaného a na výkon zaměřeného světa.

Aštánga jóga srdcem

~ mysore lekce pro začátečníky i ostřílené ~
 
Jednoduchá ve své komplexnosti. Nádech, výdech, koncentrace a pohyb – na neposedné myšlenky nezbývá čas. Cesta do nitra. 
 
Série ásan pomůže pochopit principy jógové praxe, naučí vnímat, dává příležitost objevit a postupně přijmout sebe sama. Klidná mysl? Ásana je začátek a zkušenost slovy nenahradíš. 
 
YAMA-NIYAMA-ASANA-PRANAYAMA-DHARANA-DHYANA- a třeba i to SAMADHI 🙂

Jóga radosti

Pre niekoho je joga životnou cestou, pre niekoho jedna hodina fyzického cvičenia týždenne. Pre mňa je to v prvom rade nástroj, vďaka ktorému sa viem spojiť sama so sebou a uvedomiť si čo cítim tak, aby som s tým vedela pracovať aj mimo podložku. S touto myšlienkou vznikla Joga radosti. Kľúčovým slovom pre tieto lekcie je pre mňa prijatie. Lebo až keď prijmeme hocijaký stav a prestaneme vzdorovať, dávame životu priestor prejaviť sa v plnej farebnosti. Berte to odo mňa ako skromné pozvanie pozorovať prostredníctvom dychu a jemného pohybu, čo sa deje v nás i svete okolo. Teším sa.

Ceník lekcí

Otevřená lekce

75 min

dospělí 170 Kč

student/důchodce/žena na MD 150 Kč

Individuální lekce

60 min

600 Kč

75 min

750 Kč

Permanentka

10 vstupů

1600 Kč

20 vstupů

3000 Kč

Přijímáme Sodexo ActivePass s doplatkem 50 Kč/lekci.
Od února 2020 nepřijímíme MultiSport.
Zatím není možnost platit platební kartou.

  • 2018 všechna práva vyhrazena – Laskavá jóga Brno